Dijital
Çiftlik Yönetim Sistemi

server
MAESTRO

Çiftlik Yönetim Sistemi
Özellikleri

Online Erişim
Maestro Sistemi online olarak sürekli aktiftir.Yazılımımızı kullanarak çiftlikteki otomasyon sistemini izleyebilir ve yönetebilirsiniz.
İklimlendirme Yönetimi
Maestro ile çiftliğinizde kurulan sensörlerden alınan sıcaklıkları izleyebilir ve iklimlendirme ekipmanını yönetebilirsiniz.
Havalandırma Yönetimi
Maestro ile çiftliğinizin hava kalitesini, CO2 seviyesini, nem ve hava akım hızını anlık izleyebilir ve havalandırma sistemini manuel ya da otomatik yönetebilirsiniz.
Aydınlatma Kontrol
Maestro ile çiftliğinizin aydınlatmaların durumunu takip edebilir ve yönetebilirsiniz.
Kesintisiz İzleme
Alınan verilerin işlenmesi ile Maestro yazılımı ile sürü ve kümes hakkındaki parametreleri sürekli olarak online izleyebilirsiniz.
24/7 Online Destek
Maestro 7/24 hizmetini sürdürmektedir. Ayrıca yazılım ve teknik servis ekibinden online destek talebinde bulunabilirsiniz.

Sistemimizin başarısını memnun müşterilerimizle ölçüyoruz. Çünkü müşterilerimiz klasik kişisel bilgi ve beceriye bağlı metodların ötesinde bilimsel ve teknolojik sistemimiz ile verim ve performans artışını ilk dönemden itibaren görüyor ve sistemi kullanmaya devam ediyorlar. Geliştirmemize katkı sağlıyorlar. Bu da sistemimizin öncü konumunu daha da ileri taşıyor.
Ali Rıza Aydemir – Elektrik Elektronik Mühendisi

server

Maestro.Bot
Yazılımı ve Özellikleri

Tavuk Yetiştirme Çiftliklerinde Kurulan Mekatronik Sistemlerden Gelen Büyük Veri ile Çalışan Yapay Zeka Destekli, Yerli Üretim Kümes Otomasyon Sistemidir.
01. Çiftlik Maliyet Yönetim Sistemi

Çiftliğinizle ilgili tüm girdilerin maliyetlerini takip edilebilir. Tüketimleri takip ederek maliyet yönetiminizi etkileştirin.

02. Kullanılan Kimyasalların Takip ve Kontrolü

Kimyasalların kullanımı hassas bir konu olduğundan tüketimlerinin izlenmesi sistemimizde kritik önemdedir.

03. Hayvanların Aşılama ve İlaç Takibi

Yetiştiriciler aşılama takibini genellikle veterinerlerin kontrolüne bırakırlar. Onların çalışma programlarındaki sapmalar aşılamaları geciktirdiğinde büyük kayıplar olur. Bu nedenle aşılama programıni sistemden takip etmenizi sağladık.

04. Çiftliklerin bakım, Temizlik ve ilaçlama takibi

Yetiştirilen hayvanların sağlık ve gelişim süreçlerini çiftliklerin temizlik, bakım ve ilaçlaması doğrudan etkiler. Daha sağlıklı ve verimli bir dönem için süreç takibini sistemimiz size sağlar.

05. Tavukların Beslenme Takibi

Tavukların yem ve su tüketimleri ile gelişimleri arasındaki dönüşümü sürü bazında ve ortalama canlı bazında anlık olarak takip edebilirsiniz.

06. Tavukların Sulama Takibi

Su canlıların gelişimi için hayati ve ekonomik bir değere sahiptir. Su kesintilerinin önlenmesi ve düzenli sulama için otomasyon sistemimiz size azami destek sağlar.

07. Gelişim Öneri Sistemi

Tavukların günlük gelişim takibi ve sektörel standartlara göre yapay zeka desteği ile gelişim için öneriler

08. Çiftlik İklimlendirme Otomasyonu

İklimlendirme canlı gelişimi için önemli bir faktördür. Sağlığın korunması ve gelişimin beklenen düzeyde sürdürülmesi için çiftliklerde iklimlendirme kişilere bağlı değilde otomatik çalışmalaıdır. Sisitemimiz otomatik ve manuel opsiyonlarına sahiptir.

09. Çiftlik Çalışanlarının PDKS takibi

Çiftlik çalışanlarının işe giriş, devam takip ve sağlık kayıtlarının düzenli tutulabileceği bir modülümüz var. Bu sayede çalışanlar ve çiftlik sahipleri iş bilgisi, kişisel bilgi ve eğitim kayıtları hakkında anlık ulaşabilecekleri bir yazılıma sahip olurlar.

10. Sensör Seti ile Uyum

Çiftliklerde kurulan mekatronik otomasyon sistemi dahilinde kullanılan sensörler sunucu ve yazılımımıza uygun ve gerekli verileri sürekli olarak alırlar. Arızalı sensörler de sisitem tarafından tespit edilir ve yönetici bilgilendirilir.

11. GSM Desteği

Yazılımımızın etkin kullanımı için gereklilikleri yine bu sitemizde açıkladık. Kontrol panelinin veri transferi ve yazılım kullanımı için sistemimiz GSM altyapısına uygundur.

12. Tavuk Irklarına Göre Standart Değer Tablosu

Yazılım veri tabanımızda karşılaştırmalı analiz ve öneri sistemi için tavuk ırklarına göre hazırlanmış standart değişim verileri tablosu vardır. Bu sayede günlük olarak sürü ve ortalama canlı bazında değişimi takip edebilirsiniz.

13. Sistemlerimiz Bilgi Güvenliği

Sunucu ve yazılımımızın bilgi güvenliği için özel önlemler aldık ve uluslararsı akredite kuruluşlarca belgelendirme çalışmalarına başladık.

14. Elektronik Kart

Elektronik devre kartlarımız özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olup kopyalamaya karşı korumalıdır.

15. Yazılım Güvenlik Testi

Yazılımımız çeşitli güvenlik testlerinden geçirilerek yayınlanmıştır ve sürekli olarak güncellenmektedir.

16. Üst Düzey Ekip

Sektörde 20 yıla yakın tecrubesi bulunan bir Yönetici eşliğinde, kendi alanlarında uzman ve tecrubeli elektrik elektronik mühendisleri, bilgisayar mühendisleri, bilgisayar programcıları ve mekanik teknisyenlerden oluşan özel bir ekibimiz var.

17. Üst Düzey Güvenlik

Çiftliklerdeki verilerin kaydedildiği veri tabanları yüksek güvenlik protokolleri olan ve firewall destekli, nitelikli bir internet sağlayıcısından internet hizmetine bağlı ve 7/24 aktif kalabilmesi için güç kaynağı ve/veya jeneratör destekli bir sunucuda barındırılmaktır.

server
MAESTRO

Hakkında

0000
CANLI
0+
ÇİFTLİK
0000
KAHVE
0000
SAAT
GEREKLİLİKLER

Sistem için
Gerekenler

Kesintisiz Elektrik
Düzenli ve sürekli elektrik akımı sağlanmalıdır.
İçilebilir Su
Sürekli ve Sağlıklı içme ve temizlik suyu sağlanmalıdır.
Çiftlik Güvenliği
Çiftlik ve çiftlikteki ekipmanların güvenliğini sağlayacak tedbirler alınmalıdır.
Uygun Çevre Koşulları
Çiftlik çevre koşulları dış havalandırma ve doğal aydınlatma koşullarına uygu olmalıdır.
CCTV Sistem
Çiftliğin sisteme dahil olmayan diğer alanlarını takibi için bir izleme sistemi kurulmalıdır.
7/24 İnternet
Sürekli ve düzenli İnternet bağlantısı sağlanmalıdır.(Çözümler önerebiliriz.)

Sektörel standartlara göre kurulmuş ve bir ekip tarafından yönetilen bir çiftliğe kurulacak olan sistemimiz için gereklilikler sıralanmıştır.
Maestro 'dan destek alabilirisniz.

Maestro
Güvende Hissettirir.

Maestro’nun sensörleri tarafından elde edilen veriler çiftliklerde toplanır ve gerçek zamanlı olarak bir SUNUCUYA(Nam-ı Diğer KARA KUTU) gönderilir.

Kolay Kurulum &
Kolay Kontrol

Bulut depolamadan, ham veriler MaestRo.Bot yazılımına gönderilir ve burada üretilen bilgiler cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi herhangi bir cihazdan tablolarda, gösterge tablolarında ve grafiklerde görüntülenebilir.
Ekran Görüntüleri

MaestRo.Bot

server


Sistem Kurulumu

Sistemimizi kullanmak için başvuran çiftliklere sistemimiz hakkında detaylı ön bilgilendirme yaptıktan sonra aşağıdaki sistem kurulum ve devam sürecini işletiyoruz.

İNDİRİN!

#
HAYVANLARINIZIN SAĞLIĞINI VE YATIRIMINIZIN EKONOMİKLİĞİNİ SÜREKLİ TAKİP ETMENİZİ SAĞLAYACAK VE ANLIK OLARAK DEĞERLENDİRMENİZE İMKAN VERECEK BİR SİSTEM İLE İÇİNİZ RAHAT ÇALIŞIRSINIZ.

MaestRo.Bot Özellikler

Verileriniz 7/24 çalışan ve her türlü güvenlik önlemi alınmış sunucumuzda saklanmaktadır. Kesinlikle çiftliklere özel veriler başka çiftliklerle paylaşılmaz. Sunucularımızda verilerin işlenmesi ve yorumlanması amacı ile “Yapay Zeka” modeli kurulmuştur.
Server/Yapay Zeka
Yazılım ve yönetim ekibimiz konusunda uzman ve sektörel bilgisi ve tecrübesi olan kişilerden oluşmuştur. Müşterilerimizden gelen geri bildirimlerle ve sektörel standartlar ve gelişmeler dikkate alınarak yazılımımız sürekli iyileştirilmektedir. Ekipman ve yazılımımızda güncel teknik ve teknolojiler kullanılmaktadır.
Ekip/Uzman
Verileriniz düzenli aralıklarla sunucuya iletilir. Alarm ve bilgilendirmeler zaman kaybı olmadan anlık olarak çalışır. Verilerin aktarılması sunucuda işlenmesi ve arayüzde grafik ve görsel olarak gösterilmesi 7/24 sürekli bir süreçtir ve takip edilmektedir.
Anlık/Düzenli
İnternete bağlı olduğunuz her yerden çiftliğinizde kurulu olan ekipmanlardan alınan verileri size ulaştıran ve yönetmenizi sağlayan yazılımımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca çiftlikte kurulu olan ekipmanlarınızın yönetimini de sağlayabilirsiniz.
Online/Sürekli
Sistemden ve çiftlik yöneticilerinden gelen bildirimleri anlık olarak cep telefonunuzdan izleyebilir. Sisteme girerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Çiftliğinizi kendi istek ve beklentilerinize yönetmek için sistemi düzenli kullanmanızı, bizimle irtibatta olmanızı, borsa takip eder gibi büyük monitörlerde grafiklerinizi izlemenizi önemle rica ederiz.
Bilgi/Özel Durumlar
YENİLİKÇİ VERİ YORUMLAMA VE GÖRÜNTÜLERDEN HAYVAN DAVRANIŞLARININ ANALİZ EDİLMESİ YOLUYLA HAYVANLARIN SAĞLIKLI VE KONFORLU BİR YAŞAM İÇİN UYGUN KOŞULLAR SAĞLANIR.

CANLIYA FAYDASI

Herşey Yolunda!

Sürekli Anlık Takip ve Öneri Sistemi

Zamanlama Harİka!

Su ve Yem Tüketim Takibi!

Havaya Gİrdİm!

Havalandırma Kontrolü

Rahat Bİr Nefes!

Hava Kalitesi, Nem ve Sıcaklık Kontrolü

Tadım Yok!

Aşılama ve Sağlık Takibi

server
server
server
server

Çiftliğiniz ve Yatırımınız için
TÜRKİYE : +90 850 305 75 85
UK /London : +44 7771 361062